Örömmel jelentjük be, hogy a CEESEU projektünk keretein belül létrejött CEESEN szervezet elnyerte az Emerging Europe Awards 2022 Regional Collaboration díj első helyezését.
Az Emerging Europe küldetése, hogy előmozdítsa a fenntartható fejlődést az európai régióban, és párbeszédet folytasson annak jövőjéről. A londoni székhelyű kezdeményezés összekapcsolja a régiót és a világot – felhívják a figyelmet a régió befektetési, kereskedelmi, kulturális és turisztikai lehetőségeire, és egy globális közösséget igyekeznek minél jobban összekovácsolni. Az Emerging Europe Awards Európa legjobbjait mutatja be, és több tucat egyedi kezdeményezést, szervezetet és szakértőt díjaznak minden évben.
A CEESEN (Central Eastern European Sustainable Energy Network) szervezete jelölés és publikus szavazás útján került a legjobb három közé a Regional Collaboration (Regionális Együttműködés) kategóriában. A végső döntést szakmai zsűri hozta meg, a nyerteseket pedig a Future of Emerging Europe Summit & Awards rendezvényen hirdették ki 2022. június 23-án, Brüsszelben.
A Regionális Együttműködés kategóriába olyan Európában működő szervezetek és projektek kerülhettek be, amelyek sikeres projekteket és kezdeményezéseket valósítottak meg helyi, nemzeti, regionális és globális szinten, valamint a tudás, a tapasztalatok és a jó gyakorlatok megosztására és az együttműködés ösztönzésére koncentrálnak.
A CEESEN fő célja, hogy segítse a közép- és kelet-európai önkormányzatokat Fenntartható Energia és Klíma Akciótervek (SECAP) kidolgozásában, amelyek támogatják az energiahatékonyság növelését, a fenntartható működést, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését és az éghajlatváltozáshoz való jobb alkalmazkodóképességet.
A projekt 10 különböző országból származó és különböző területeken tevékenykedő partnere odaadóan dolgozik a hálózat kiépítésén és fenntartásán, hogy lehetővé tegyék a hatékony kommunikációt és együttműködést a CEE régió fenntartható energiával foglalkozó szereplői között.
Bővebben a projektről, a partnerekről és aktuális hírekről: https://ceesen.org/
A WWF Magyarország projekten belüli helyi tevékenységeiről itt olvashat bővebben: https://wwf.hu/munkank/projektjeink/kozep-es-kelet-europai-fenntarthato-energia-halozat/
Kapcsolódó tartalmak
2023.04.21.
A Föld napján is veszélyben vannak a természetes élőhelyek
A természetes élőhelyek pusztulása globálisan és hazánkban is égető probléma – egyrészt azért, mert a vadon élő állatoknak...
2023.04.20.
Bocs, van egy perced? – Hasznos tudnivalók ember-medve találkozás esetére
Az utóbbi időben ismét észlelték medvék jelenlétét hazánk területén. A nagyragadozók, így a medve jelenléte alapvetően jót jelent, mindannyiunk közös érdeke, hogy elkerüljük a közvetlen találkozásokat, és néhány apró praktikával minimalizáljuk a konfliktusokat az együttélés érdekében.
2023.04.03.
Digitális információs hub indul a fenntartható üzleti megoldásokért
A WWF projektjének célja, hogy a közép- és kelet-európai vállalati szektort olyan, tudományosan megalapozott jó gyakorlatokkal inspirálja, amelyek a természetet és az üzleti életet is szolgálják.
2023.02.16.
A fenntartható akkumulátorgyártás feltételeinek 10 pontja
Hazánk ipari fejlődési irányait alapvetően meghatározza az egyre növekvő mértékű akkumulátorgyártás. Súlyos probléma, hogy a nagy természetierőforrás-igényű, stratégiai fontosságú iparág jogszabályban előírt környezeti értékelése elmaradt, és számos esetben az egyes gyárépítések hatásvizsgálatát is nagy valószínűséggel „felszalámizták”.
2022.12.22.
Karácsonyi vegán receptek Nikoleta Kováčová gasztrobloggertől
Nikoleta Kováčova, a Nyers lány nevű blog és három vegán szakácskönyv szerzője 2013 óta vegán. Hagyományos recepteket alkot újra könnyen elkészíthető formában, vegán alapanyagokból. A WWF Kelet- és Közép-Európa megbízásából most három hagyományos karácsonyi fogást készített el, köztük töltött káposztát, kizárólag növényi eredetű alapanyagokból.
2022.12.20.
Az erdőirtást megakadályozó úttörő törvényről állapodtak meg az EU vezetői
A háromoldalú megállapodás hatalmas győzelmet jelent a WWF által vezetett globális #Together4Forests kampány számára.
Az Európai Unió a továbbiakban nem engedélyezi azoknak a termékeknek a behozatalát, melyek termelése erdőpusztítással jár. Az EU döntéshozói a napokban zárták le az erről szóló tárgyalásokat, és történelmi megállapodásra jutottak – a rendelet ugyanis a világon elsőként lép fel a globális erdőirtás ellen, és jelentősen csökkenti az Európai Unió működésének természetre helyezett nyomását.
2022.12.19.
Mura, Dráva, Duna – élő folyók, élő együttműködés
A Mura, a Dráva és a Duna országhatárokon átívelve nyújt létfontosságú értékeket a természet és az emberek számára – éppen ezért megóvásuk, helyreállításuk nélkülözhetetlen. A két és fél évig tartó lifelineMDD projekt a három folyót érintő problémák feltárását, megismerését és megismertetését, valamint a régión belüli együttműködések fejlesztését tűzte ki célul, és képzésekkel, gyerektáborokkal, terepi vizsgálatokkal és tanulmányokkal a háta mögött zárult december végén.