A WWF Magyarország Alapítvány a LIFE ASAP projekt keretében pályázati felhívást hirdet békéscsabai és ajkai szervezeteknek. A felhívás célja a helyi fiatalok mozgósítása a város zöld jövőjéért. A pályázatot elnyerő szervezet egy szakmapolitikai ajánláscsomagot fog elkészíteni a helyi ifjúság aktív bevonásával. Ezt az ajánláscsomagot aztán egy döntéshozói találkozón fogják a fiatalok prezentálni a város vezetésének. A pályázatot elnyerő szervezet a fenti feladatokhoz fog a WWF Magyarországtól forrásokat és támogatást nyerni.
A részletes pályázati felhívást INNEN lehet letölteni.
A LIFE ASAP projekt rövid összefoglalása
Az EU LIFE ASAP egy négyéves projekt (2023 szeptemberétől 2027 augusztusáig), amelyet a WWF Svédország koordinál, WWF Romániával, WWF Magyarországgal és az ANP | WWF Portugáliával partnerségben. A kezdeményezés célja, hogy felgyorsítsa az európai városok éghajlatvédelmi tevékenységét a WWF One Planet City Challenge/”Egy Bolygó Kihívás” kezdeményezésében és a Covenant of Mayors/Polgármesterek Szövetségében való részvételük támogatásával.
A projekt céljai
Az EU LIFE ASAP projekt elsődleges célja, hogy segítséget nyújtson a csatlakozó városoknak (az első 2 éves pilot ciklusban: Ajka és Békéscsaba) meglévő éghajlatvédelmi tervük, azaz Fenntartható Energia- és Klímaakciótervük (SECAP) felülvizsgálatában.
A program során kiemelt figyelmet kap a SECAP felülvizsgálatának társadalmasítása, így az érintett felek bevonása mellett a helyi fiatalok megszólítása és aktvizálása, valamint a WWF által útnak indított “We Love Solutions” kampány helyi szintű népszerűsítése is hangsúlyt kap.
A pályázatnyertes feladatai
A “Fiatalokkal a zöld városért” pályázatot elnyerő szervezet kötelező feladatai a pályázat megvalósítási időszakában:
- 1 ifjúsági szakmapolitikai ajánláscsomag összeállításának facilitálása majd megírása a helyi fiatalok aktív bevonásával.
- 1 esemény megszervezése és lebonyolítása, ahol a program során előre felkészített helyi fiatalok átadják és bemutatják ajánlásaikat a helyi önkormányzati döntéshozóknak.
A pályázóknak egy átlátható, reálisan megvalósítható tervet kell benyújtaniuk, amelyben részletesen bemutatják, hogy a program ideje alatt tervezett tevékenységek hogyan járulnak hozzá a fent megnevezett két kötelező feladat teljesítéséhez.
A pályázat megvalósítási időszaka: 2024. december 1. – 2025. május 31.
A pályázati támogatás összege
A pályázati támogatás maximális összege: 1.850.000 Ft.
Támogatható tevékenységek
Azok a tevékenységek, amelyek összhangban állnak a projekt célkitűzéseivel és megfelelnek a LIFE programban támasztott etikai értékeknek és követelményeknek:
A tervezett tevékenységek az alábbi két kiemelt feladatot támogassák:
- egy a fiatalok bevonásával összeállított szakpolitikai ajánláscsomag
- egy esemény megszervezése és lebonyolítása, ahol a helyi fiatalok átadják és bemutatják ajánlásaikat a helyi döntéshozóknak
Példák a támogatható tevékenységekre:
- Online és offline találkozók;
- Események (pl. műhelymunka, képzés, játékos vetélkedő);
- Webináriumok, konzultációk, mentorálási alkalmak;
Tevékenységek megvalósítási helyszíne: Békéscsaba vagy Ajka települések
Mit nyújt a WWF Magyarország a sikeres pályázónak?
- Szakmai támogatást (pl. háttéranyagokat, szükség esetén online konzultációt, lektorálást, útmutatást szakpolitikai ajánláscsomag összeállításához) mind a városi fenntarthatóság témakörében, mind a fiatalok bevonásáról, ennek részleteit a felek az támogató szerződés határozzák meg;
- A 2024 júniusában végzett ifjúsági online kérdőívezés részletes eredményeit és kielemzett ajánlásait;
- Kommunikációs hátteret a pályázat megvalósítási ideje alatt az elvégzett tevékenységekről és eredményekről a WWF Magyarország felületein (és a helyi médiában);
- Iránymutatást a LIFE ASAP projektben használt arculati elemek felhasználásához;
- Lehetőséget a várhatóan 2024 decemberében megrendezésre kerülő trénerképző program online alkalmán való részvételre.
A pályázati munka kiemelt célcsoportjai:
- Helyi (lakos vagy tanuló), 15-24 év közötti fiatalok;
- Helyi középiskolák és azok pedagógusai;
- Helyi önkormányzat vonatkozó ifjúsági osztálya, oktatásért felelős alpolgármester vagy önkormányzati tisztviselő.
A pályázat benyújtása és nyertesekkel való szerződéskötés
A pályázatokat magyar nyelven kizárólag elektronikus úton kell benyújtani az alábbi e-mail címre: gergely.gyorgyiambro@wwf.hu, legkésőbb 2024. december 8. 23:59-ig.
A határidő után beérkezett vagy hiányos pályázatokat nem áll módunkban figyelembe venni.
A pályázatnyertesekkel a szerződéskötés tervezett határideje: 2024. decembere.
Kapcsolat
A pályázati felhívással és a jelentkezési folyamattal kapcsolatos kérdések tisztázása érdekében az érdeklődők a WWF Magyarországgal a következő e-mail címen vehetik fel a kapcsolatot:
Györgyi-Ambró Gergely
gergely.gyorgyiambro@wwf.hu
A részletes pályázati felhívást INNEN lehet letölteni.
LIFE22-GIC-SE-LIFE ASAP
A LIFE ASAP projekt az Európai Unió LIFE programjának támogatásával valósul meg.