Erdők - Archívum

Ismét idős erdőt vágtak ki illegálisan Tiszaugnál
Augusztusban újabb illegális tarvágás történt Tiszaugnál védett, állami erdőterületen, melynek ismét egy közel 100 éves erdőrészlet esett áldozatul. A januári eset után a valódi felelősségre vonás elmaradt, és ez pár hónapon belül a második súlyos természetkárosítás a környéken.
2020-08-11 Tovább »
Lombkoronasétány a Normafán: zöld civil szervezetek aggódnak Budapest utolsó idős erdeiért
A zöld civil szervezetek együttműködésével alakult Normafa Természetesen Koalíció aggódva követi nyomon a főváros legkedveltebb kirándulóhelyére tervezett újabb turistalátványosság terveit. A tervezett lombkoronasétány miatt növekedhet a már most is jelentős hétvégi tömeg, fakivágásokra kerülhet sor és ritka madárfajok tűnhetnek el innen örökre.
2020-07-30 Tovább »

Alkotmánybírósági döntés: kevesebb tarvágás, természetesebb erdők
Az Alkotmánybíróság friss döntése értelmében visszaállítják a természeti értékek megőrzésének feltételeit a védett és Natura 2000 területeken. Magyarország három jelentős zöld civil szervezete is nagyra értékeli a lépést, az erdőgazdálkodás ezzel ugyanis rátérhet arra a fejlődési pályára, mely során csökkennek a tarvágások és javul az erdők állapota.
2020-06-16 Tovább »
Több évtized után komoly előrelépés a hazai természetvédelemben
24 év várakozás után hazánkban elsőként a Hortobágyi Nemzeti Parkban jön létre a nemzetközi gyakorlatnak megfelelő övezeti rendszer, amely biztosítja, hogy a világhírű erdős puszta egy része valóban érintetlen természeti tájjá alakulhasson. A WWF Magyarország még 2012-ben a börzsönyi Csarna-völgybe tervezett fakitermelés elleni kampánnyal hívta fel a figyelmet arra, hogy a hazai nemzeti parkokban nincsenek háborítatlan vadonterületek.
2020-06-11 Tovább »

Erdőböngésző – foglalkoztató-füzet a természetes tölgyerdők felfedezéséhez
A sok évszázados emberi használat, fakitermelések miatt a tölgyeseink szinte teljesen átalakultak, az egykori vadonok eltűntek Magyarországról és szinte egész Európából is. Pedig a természetes erdő ritka különleges élőhelyei számos állat-, növény- és gombafajnak nyújtanak menedéket.

Muszáj minden erdőben fát vágni?
Az erdők egyik kevéssé (el)ismert „szolgáltatása”, hogy tisztítják a levegőt – nemcsak a portól, de a kórokozóktól is. Az Erdők Nemzetközi Napján arra keressük a választ, hogy miért ne vágjuk ki az erdőt.
2020-03-20 Tovább »

A WWF Magyarország reakciója az OVF állítására
Cikkünk folyamatosan frissül.
Állításunkat, mely szerint az Országos Vízügyi Főigazgatóság illegális fakitermelést végzett, a Jász-
Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal tájékoztatására alapozzuk:

A WWF Magyarország cáfolja az Országos Vízügyi Főigazgatóság állításait a tiszai tarvágás kapcsán
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság közleménye szerint engedéllyel történt a fakitermelés Tiszaug mellett, a hullámtér rendezése során, az illetékes Kormányhivatal 2020. február 3-án kelt levele azonban másról tanúskodik. Visszautasítjuk, hogy az OVF alaptalan vádaskodásként állítja be az általunk közölteket és fenntartjuk, hogy a tiszai hullámtér rendezésének nem elfogadható eszköze az értékes erdők tarvágása.
2020-02-12 Tovább »

Védett erdőt pusztítottak el a Tiszánál
Tarvágással irtottak ki egy Tisza menti védett területen álló, idős ártéri ligeterdőt. A vízügy kezelésében lévő, kilencven év körüli erdő kitermelése szabálytalanul zajlott és súlyosan természetkárosító hatással bír.
2020-02-11 Tovább »
Gyerekekkel a természet védelméért – egy kávé árával is segíthetsz
A természet szeretetének átadását nem lehet elég korán kezdeni – a WWF Magyarország célja, hogy a gyerekek minél előbb megtanulják, miért fontos és hogyan lehetséges a természeti értékeink védelme. Segíts nekünk te is, hogy eljuttathassuk üzeneteinket a fiataloknak!