- Mit érdemes tudni kímaváltozásról?
- Milyen tényezők hatnak a kímaváltozásra?
- Mit tesz a WWF Magyarország?
- Mik a legújabb hírek?
- Hogyan segíthetek?
Mik a legújabb hírek?
Kiszáradó Magyarország fotó- és sztoripályázat
Csatlakozz a játékhoz, meséld el fotóval, történettel vagy akár mindkettővel, hogyan érintett téged az idei aszályos, száraz időszak és nyerd meg a 2x1 db magyar kézműves terméket is tartalmazó WWF Magyarország különdíjat, vagy a 10 ajándékcsomag egyikét!
2022-10-28 Tovább »
Van-e elég fenntartható biomassza Magyarországon?
A biomassza felhasználásának növelése lett az egyik válaszreakció az energiaválságra, holott annak döntő részét biztosító erdeink védelme nem csak természetvédelmi, hanem klímavédelmi szempontból is kulcsfontosságú: a hazai erdők éves szinten az ország kibocsátásának közel egytizedét képesek elnyelni. Jelenlegi felhasználásunk fenntarthatósága azonban közel sem biztosított. Erre hívja fel a figyelmet az Európai Parlament mai döntése, amely szigorítaná a fenntarthatósági kritériumokat, illetve a WWF Magyarország és a Regionális Energiagazdálkodási Kutatóközpont közös tanulmánya, amely a szilárd biomassza hazai piacának keresleti és kínálati oldalát elemezte.
2022-09-14 Tovább »

Aszályveszélyhelyzeti operatív törzs: tüneti kezelés helyett a klímavészhelyzetre reagáljunk!
A rendkívüli aszályhelyzet és a gazdák megnövekedett energiaköltségei miatt aszályveszélyhelyzeti operatív törzset alakít a kormány. Kérdéses azonban, hogy a mostani szárazságot hogyan értékeljük: szokatlan időjárási jelenségként vagy a gyorsuló klímaváltozás tendenciáiba illeszkedő környezeti problémaként. Vajon az aszályveszélyhelyzeti operatív törzsben helyet kapnak klímakutatók és környezetvédelmi szakemberek?
2022-07-29 Tovább »
A klímatudatos településekért: CEESEN kezdeményezésünk díjat nyert!
Örömmel jelentjük be, hogy a CEESEU projektünk keretein belül létrejött CEESEN szervezet elnyerte az Emerging Europe Awards 2022 Regional Collaboration díj első helyezését.
2022-07-05 Tovább »

A vízhiány a jelen problémája, de a megoldás a kezünkben van
A WWF Magyarország öt kistelepülésen, a lakosok partnerségében valósított meg a természetes vízmegtartásra irányuló projektet, melynek célja a klímaváltozás következtében fennálló vízhiány csökkentése. A programot monitoringrendszer kiépítésével támogatja a Magyar Telekom annak érdekében, hogy a kinyert adatok alapján minél több helyen sikerrel lehessen kivitelezni a környezetbarát megoldást.
2022-06-03 Tovább »
Önkormányzati pályázati felhívást indít a LIFE LOGOS 4 WATERS projekt
A LIFE LOGOS 4 WATERS projekt keretében kiírásra kerülő pályázati programban olyan helyi, kisléptékű innovatív megoldásokat kívánunk támogatni, melyek elősegítik a települési alkalmazkodást a klímaváltozás hatásaihoz. A program önkormányzatok mellett a helyi közösségek, civil szervezetek aktív részvételével valósul meg.
2022-05-03 Tovább »