Átláthatóság
Kuratórium
A WWF Magyarország kuratóriumának elnöke: Andreas Beckmann, Csáki Roland és Szomolányi Katalin.
Kuratóriumi ülések
A WWF Magyarország része a WWF nemzetközi hálózatának, különösen pedig a WWF Közép-Kelet Európai Regionális irodájának, mely felé részletes szakmai és pénzügyi beszámolókat készít. Ennek következtében Alapítványunk kuratóriumának és felügyelőbizottságának tagjai részben külhoni állampolgárok, akik személyes megjelenésük akadályoztatása esetén a hazai jogszabályokkal összhangban virtuálisan, videokonferencia formájában vesznek részt az angol nyelvű ülésen. Átláthatóságunkat a 2018-as évtől kezdődően a kuratórium által jóváhagyott éves eredményeink közérthető bemutatásával szeretnénk biztosítani, a kötelező közhasznúsági beszámolónál lényegretörőbb tartalommal, színesebb és érdekesebb formában.
A soron következő kuratóriumi ülés időpontja: 2022 tavasz, helyszín: a WWF Magyarország Alapítvány székhelye.
Kuratóriumi ülés meghívó - 2021.
Felügyelőbizottság:
A Felügyelőbizottság tagja: Jean-Paul Paddack.
A Felügyelő Bizottság vizsgálja meg az éves beszámolót, melyet annak javaslatával terjeszt a vezetés a kuratórium elé. A kuratórium az éves beszámoló áttekintését követően dönt annak elfogadásáról. Támogatott projektjeinkről jellemzően negyedévente küldünk jelentéseket a donorok kérésének megfelelően, melyek tartalmát donoraink rendszeresen ellenőrzik.
A szervezet irataiba - kivétel ezek alól azok az iratok, amelyek az Alapítvány GDPR irányelvei, vagy egyéb okok miatt nem publikusak - bárki betekinthet előzetes egyeztetés után a WWF Magyarország irodájában, előzetes egyeztetés után és a szervezet GDPR irányelveinek betartása mellett.
A WWF Magyarország tagja az Etikus Adománygyűjtők Szervezetének.
2021:
A WWF Magyarország Alapítvány 2021. évi bevételei: 798 483 000 Ft volt, melyből marketing jellegű költések: 56 701 000 Ft.
Bevételek megoszlása: WWF hálózat 30%, Vállalati és magánadományok 15%, Pályázatok 54%, Egyéb 1%.
Természetvédelmi költségeink: Élő folyók program 46%, Erdő és Nagyragadozó program 18%, Klíma program 32%, Szemléletformálás 4%.
A 2021-as évre vonatkozó beszámoló könyvvizsgálója a Mazars Kft. (1123, Budapest, Nagyenyed u. 8.) valamint a WWF International pénzügyi beszámolójába küldött adataink könyvvizsgálója a Deloitte (Deloitte SA, Avenue de Montchoisi 15, PO Box 460, 1006 Lausanne, Switzerland)
2020:
A WWF Magyarország Alapítvány 2020. évi bevételei: 430 107 000 Ft volt, melyből marketing jellegű költések: 44 911 000 Ft.
Bevételek megoszlása: WWF hálózat 4%, Válalati és magánadományok 26%, Pályázatok 68%, Egyéb 2%.
Természetvédelmi költségeink: Élő folyók program 48%, Erdő és Nagyragadozó program 13%, Klíma program 16%, Szemléletformálás 23%.
A 2020-as évre vonatkozó beszámoló könyvvizsgálója a Mazars Kft. (1123, Budapest, Nagyenyed u. 8.) valamint a WWF International pénzügyi beszámolójába küldött adataink könyvvizsgálója a Deloitte (Deloitte SA, Avenue de Montchoisi 15, PO Box 460, 1006 Lausanne, Switzerland)
2019:
A WWF Magyarország Alapítvány 2019. évi bevételei: 434 659 000 Ft volt, melyből marketing jellegű költések 39 833 000 Ft
Bevételeink és természetvédelmi kiadásaink 2018-ban:
![]() |
![]() |
A WWF Magyarország Alapítvány 2018. évi bevételei: 430 326 000 Ft volt, melyből marketing jellegű költségek 39 157 000 Ft
Közhasznúsági jelentések és mellékletek
Közhasznúsági jelentés és mellékletek 2017.
Könyvvizsgálat
Független könyvvizsgálói jelentés 2019
Közlemény az 1% felhasználásáról
KSH Jelentések
Panaszkezelési beszámoló
Etikus Adománygyűjtő Szervezet
A WWF Magyarország Alapítvány tagja az Etikus Adománygyűjtő Szervezetek mostanra több mint harminctagú csoportjának, és mindenben megfelel a szervezet etikai kódexében foglalt szigorú előírásoknak (amelyek egyebek mellett a törvényességre és az átláthatóságra is vonatkoznak).
Hogy mit is jelent pontosan az Etikus Adománygyűjtő Szervezet-minősítés, és hogy mely szervezetek felelnek meg ennek a minősítésnek, azt ide kattintva megtudhatod.
ÉRTÉKEINK
ÉRTÉKEK A GYAKORLATBAN: ALAPVETŐ WWF TELJESÍTMÉNY-ELŐÍRÁSOK
Mindannyian tanúi vagyunk a természet és az éghajlat egyre gyorsuló hanyatlásának, ami súlyos következményekkel jár a földi életre, beleértve a saját életünket is.
Küldetésünk egy olyan jövő megteremtése, amelyben az emberiség és a természet harmóniában él egymással. Ennek érdekében azért dolgozunk, hogy megőrizzük a biológiai sokféleséget – ami a földi életet támogató védőháló –, csökkentsük az emberiség ökológiai lábnyomát és biztosítsuk a természeti erőforrások fenntartható használatát, ezzel támogatva a jelenlegi és a jövő nemzedékeket.
Nagyra becsüljük és tiszteljük a sokféleséget: a természetben előfordulót és a velünk együtt dolgozó emberek, partnerek és közösségek sokszínűségét. A WWF-et képviselő számos kultúrát és egyént egy közös küldetés, egy márka és egy értékrend egyesíti:
- Bátorság: Tetteinkkel bátorságról teszünk tanúbizonyságot, ott dolgozunk a változásért, ahol arra szükség van, és arra inspiráljuk az embereket és az intézményeket, hogy megküzdjenek a természet és otthonunk, a Föld jövőjét fenyegető legnagyobb veszélyekkel.
- Integritás: Azon elvek szerint élünk, amelyeket másoknak előirányzunk. Feddhetetlenség, elszámoltathatóság és átláthatóság jellemzi tevékenységünket. Tényekre és a tudományra támaszkodunk azért, hogy minél nagyobb tudást szerezzünk és fejlődjünk.
- Tisztelet: Tiszteletben tartjuk az általunk szolgált emberek és közösségek véleményét és tudását, és azon dolgozunk, hogy biztosítsuk a fenntartható jövőhöz való jogaikat.
- Együttműködés: Hatásunk pont olyan mértékű, mint amekkora kihívással küzdünk a közös cselekvés és innováció erejét felhasználva.
HÁLÓZATI PROTOKOLLJAINK, IRÁNYELVEINK ÉS BIZTONSÁGI ELŐÍRÁSAINK
A WWF minden egyes személye, irodája és programja alapvető felelősséget vállal értékeink, irányelveink és biztonsági intézkedéseink tiszteletben tartásáért, valamint az ezek megvalósítása érdekében kialakított irányítási és belső folyamatok betartásáért.
A WWF stratégiájának megvalósításáért minden ország saját irodája felel és irányítja az adománygyűjtést, valamint a területükön élő magánszemélyek és intézmények bevonását. A hálózat többi irodája tiszteletben tartja és megbecsüli ezeket a szerepeket. A globális stratégia, álláspont vagy prioritás kialakítását követően egységes álláspontot képviselve cselekszünk és közös hangon szólalunk fel a természet, az emberek és a jövő nemzedékei érdekében.
A fent említett értékek mellett a WWF minden egyes irodája és alkalmazottja felelős az alábbi irányelvek és biztonsági intézkedések betartásáért, amelyek mellett hálózatként elköteleztük magunkat:
- Kockázatkezelés és minőségbiztosítás
- Környezet- és társadalomvédelmi keretrendszer
- Sokszínűség, egyenlőség és befogadás
- Nemek közötti egyenlőség
- Emberi jogok
- Szegénység és természetvédelem
- Bennszülött népek
- Hallasd a hangod/ visszaélés-jelentés
- Gyermekvédelem és jogvédelem
- Diszkrimináció- és zaklatásmentes WWF
- Csalás és korrupció megelőzése és kivizsgálása
Ez a lista nem teljes körű, hanem a legfontosabb irányelveink és biztonsági intézkedéseink lenyomata, amely a hálózaton belüli működésünk színvonalának biztosításához szükséges. A Hálózat Végrehajtó Csoport (Network Executive Team) a nemzetközi igazgatótanács jóváhagyásával felülvizsgálja és meghatározza a lista esetleges frissítéseit.
HALLASD A HANGOD!
A WWF elkötelezett egy olyan kultúra mellett, amely lehetővé teszi, hogy az emberek biztonságban, megtorlástól való félelem nélkül jelezzék a WWF alkalmazottai, partnerei és a WWF-fel kapcsolatban álló személyek nem megfelelő magatartásával kapcsolatos aggályaikat. Szívesen fogadjuk tehát aggodalmait azoknak a helyi közösségeknek vagy ezen közösségekből származó egyéneknek, akik úgy vélik, hogy a WWF tevékenységei negatív hatással vannak rájuk. Az észrevételeket a panaszos anyanyelvén, ezen a globális csatornán vagy a WWF helyi irodájához lehet benyújtani a tamas.horpacsi@wwf.hu email címen.